Na www.bardomed.pl uzyskasz więcej informacji o fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć dolegliwości różnego rodzaju. Kiedy jest stosowana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie używana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie używana w ortopedii, medycynie sportowej, kosmetologii, rehabilitacji, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się dużą efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Dzisiejsze urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, co daje nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w terapii schorzeń związanych z narządami ruchu, jak bóle w okolicy bioder, zespół bolesnego barku, kolano skoczka czy bóle nadgarstka. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez rehabilitantów i kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Dostępne na rynku urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa niezależne kanały oraz aplikatory, co umożliwia przeprowadzenie terapii u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na redukcję sygnałów bólowych u pacjentów cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]