Magnetoterapia aparaty. Więcej informacji na www.bardomed.pl.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie działanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia likwiduje również obrzęki, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie stosuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na spore rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy również modele mobilne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]