Korekta laserowa wzroku Kraków. Uzyskaj więcej szczegółów.

Dostęp do różnorodnych zawodów, możliwość uprawiania sportu bez szkieł kontaktowych czy wygoda w codziennych sytuacjach – to tylko niektóre z powodów, które nakłaniają pacjentów do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnio wciąż rośnie, na co wpływ ma na pewno niesłychanie niskie niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań oraz lepsza technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, iż zaniedbane wady wzroku mogą doprowadzić do znacznie poważniejszych komplikacji, bowiem stanowią czwarty (zaraz po jaskrze, zaćmie oraz zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Według statystyk z miopią walczy jeden na trzech Europejczyków.

Korekta laserowa wzroku – czy warto?

Korekcja laserowa wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum można uzyskać świetne rezultaty. Unosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można z kolei usunąć problem hyperopii. W tej chwili bardzo popularnym typem lasera stosowanego podczas procedur laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie pulsy światła podczerwonego. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego modelowania, a równocześnie redukuje niebezpieczeństwo uszkodzenia innych części rogówki. Za poleceniem tej metody leczenia wad widzenia przemawia wiele argumentów. Najistotniejsze to z całą pewnością precyzja, mała inwazyjność, efektywność, jak również nikłe niebezpieczeństwo komplikacji. Wypada napomknąć również o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, warto wiedzieć o tym, że w pewnych kazusach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy w szczególności choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby oczu takie jak zaćma, wiek poniżej 21 roku życia czy ciążę oraz karmienie piersią.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]