Dowiedz się, gdzie kupić podłogi drewniane, wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Warto pamiętać także o oddzieleniu ich od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna rada – najlepiej robić to zaczynając od rogu pokoju. Przed pracą, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłoża – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle do okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym pracować

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian temperatury w domu. Należy zatem zapewnić im dylatacje o szerokości minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]