W tym miejscu znajdziesz szczegółowe informacje o mikropigmentacji blizny.
Blizny powstałe na skórze w wyniku rozmaitych urazów, wielu osobom przeszkadzają albo wpędzają je w kompleksy. Zamaskowanie blizn na obszarach skóry bez włosów jest trudne, jednak na głowie i brodzie problem rozwiąże zabieg mikropigmentacji.
Mikropigmentacja medyczna zatuszuje blizny po obrażeniach i po nieudolnie wykonanych transplantacjach włosów
Skóra to organ, który wyróżnia się ogromnymi możliwościami odbudowy i zazwyczaj jest w stanie zregenerować się również po głębokim urazie. Jednak jej odtworzenie rzadko bywa pełne. Po przecięciu skóry w miejscu urazu formuje się blizna, która na ogół pozostaje widoczna do końca życia. Im głębszy uraz, tym większe prawdopodobieństwo, że po wyleczeniu miejsce to potem będzie wyraźnie wyróżniać się na tle reszty skóry. Blizny powstają na skutek rozmaitych chorób, uszkodzeń mechanicznych bądź oparzeń, a czasem nawet są efektem rezygnacji z podjęcia lub niewłaściwego leczenia zranionych fragmentów skóry. Blizny mogą tworzyć silne zwłóknienia odczuwalne w dotyku, lecz mogą być też tylko odbarwieniem na skórze. Jeśli na skutek skaleczenia dojdzie do zniszczenia mieszków włosów, na tym fragmencie skóry przestaną rosnąć później nowe włosy, co w przypadku szram na brodzie lub na głowie może doprowadzić u niektórych do kompleksów na tym tle. W takich przypadkach można na szczęście zdecydować się na mikropigmentację medyczną blizn. Tym sposobem możliwe jest zakamuflowanie blizn na głowie, na brwiach czy w obrębie zarostu, które powstały w rezultacie obrażeń mechanicznych, oparzeń, a także po nieudanych przeszczepach włosów metodą STRIP czy FUE.
Co wypada wiedzieć o maskowaniu blizn na głowie?
Do mikropigmentacji można przystąpić tylko jeśli blizna jest wygojona. W większości przypadków do zamaskowania blizny starczy pojedynczy zabieg, ale są również blizny potrzebujące 2 czy nawet 3 wizyt u linergisty (tak nazywa się osoba wykonująca mikropigmentację). Wypada zaznaczyć, że mikropigmentacja nie odtwarza włosów, ale przez wprowadzanie barwnika w płytsze warstwy skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się praktycznie całkiem niezauważalna. Jest to możliwe dzięki temu, że linergista za każdym razem precyzyjnie dobiera kolor barwnika do koloru włosów klienta poddawanego zabiegowi. Zależnie od powierzchni objętej mikropigmentacją blizny, sesja zabiegu zabiera od 60 minut do nawet 5 godzin. Pigment z czasem jest coraz to mniej intensywny aż ostatecznie zanika, wobec tego by wrócić do pierwotnego wyglądu potrzebne są okresowe zabiegi w odstępach kilku lat.
Kontakt z nami:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]