Więcej wiadomości o szczegółach oferty biura rachunkowego Katowice uzyskasz tu.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach jest często powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, by odpowiednio pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto postawić zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy ekspertom, otrzymamy pewność, iż potencjalne kontrole US nie skończą się wystawieniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani zatrudniać księgowego na stałe. Warto także napomknąć o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie trzeba już regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można koordynować z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się wyłącznie kosztami obsługi – dziwnie niskie ceny usług nierzadko zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy posiadają stosowne uprawnienia, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Kontakt z nami:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]