Ceremonia ślubna i następujące po nim wesele to wydarzenie, o którym bliscy młodej pary i ich goście będę mówić przez kilka miesięcy, a często wręcz lat. Jeśli nowożeńcy zdecydują się na urządzenie przyjęcia dla dużej ilości osób, pierwszym wyzwaniem, jakiemu będą musieli stawić czoło, jest wybranie najlepszej sali na przyjęcie weselne, w której goście spędzą ten uroczysty dzień w najlepszych warunkach.

Dom weselny – jakie okoliczności warto wziąć pod uwagę?

Wybierając lokal na wesele nowożeńcy powinna uwzględnić parę znaczących czynników. Na początek musi ustalić liczbę uczestników wesela, aby uzyskać pewność, iż w zarezerwowanym domu weselnym bez przeszkód znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla wszystkich. Zaproszeni muszą mieć swoje miejsce ich przy stoliku, ale ważne jest także, aby mieli gdzie tańczyć. Prócz tego nowożeńcy powinni sprawdzić jak daleko od miejsca zawarcia ślubu znajduje się dom weselny oraz czy przedostanie się do niego nie będzie uciążliwe. Jeśli na wesele zaproszeni są bliscy i znajomi z odległych krańców Polski, trzeba poszukiwać sali weselnej, w okolicy której znajduje się rozbudowana baza noclegowa. Następnym zagadnieniem jest samo zaplanowanie wesela, czyli przygotowanie menu, udekorowanie sali i zamówienie zespołu muzycznego oraz obsługi kelnerskiej. Takie obowiązki mogą przekroczyć możliwości pary młodej, toteż warto szukać takich domów weselnych, które świadczą wsparcie w obszarze całościowej organizacji przyjęcia ślubnego.

Pałac Radziwiłłów w podkrakowskich Balicach – dom weselny na 130 zaproszonych

Młode pary z południa Polski, głównie z Krakowa i okolic, mogą zorganizować wesele w niebywale malowniczym obiekcie, jakim jest wiekowy Pałac Radziwiłłów położony w podkrakowskich Balicach. W jego wnętrzach wesela wyprawia się od setek lat, a każde z nich zyskuje królewską oprawę. Pałac dysponuje czterema pomieszczeniami zdolnymi pomieścić ponad stu gości. Imprezę można urządzić również w ogrodzie przed Pałacem, a wtedy uczestniczyć w nim zdoła bez mała 350 zaproszonych. Zaletą Pałacu Radziwiłłów jest to, iż usytuowany jest tylko 12 km od Krakowa, który ma niezwykle bogatą bazę noclegową. Podróż orszaku weselnego po ceremonii do Pałacu nie trwa zatem dłużej aniżeli 40 minut.

Kontakt z nami:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]