Badania wysokościowe Bielsko Biała - więcej szczegółów o tych usługach.

Większość z nas pracę na wysokości kojarzy przede wszystkim z czyszczeniem szyb w wieżowcach lub opieką nad kominami. W myśl uchwalonych w Polsce przepisów są to jednak wszelkie prace przeprowadzane na wysokości przekraczającej jeden metr. W przypadku, gdy prace prowadzone są co najmniej 3 metry nad poziomem gruntu, niezbędne jest natomiast przejście specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym więc się one opierają? W których przychodniach są przeprowadzane? Jakie choroby sprawią, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe – gdzie się wybrać?

Badania wysokościowe możemy przeprowadzić odwiedzając przychodnię medycyny pracy, w której uzyskamy skierowania na badania lekarskie. Po ich przejściu – jeśli oczywiście efekty będą odpowiednie – otrzymamy zaświadczenie umożliwiające pracę na wysokościach. Zdarza się jednak, że na wykonanie badań lekarskich nie ma dużo czasu – wtedy słusznie postąpimy wybierając się sami do laryngologa, okulisty oraz neurologa celem przeprowadzenia badań, a potem przedstawiając je w przychodni medycyny pracy, jednak najrozsądniej umówić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Badania wysokościowe – co zostanie sprawdzone?

Badania wysokościowe muszą zdiagnozować choroby, które sprawiają, że praca na wysokościach staje się niebezpieczna. Do kluczowych tego rodzaju schorzeń należą przede wszystkim padaczka i zaburzenia równowagi, wady oczu (a dokładnie – potrzeba stosowania okularów (chociaż możemy to wyeliminować stosując soczewki kontaktowe), a także niedowidzenie. Lekarz powinien też odmówić podpisania zaświadczenia, jeżeli mamy nieuregulowaną cukrzycę lub zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy wykonywać co trzy lata, natomiast osoby które ukończyły 50 lat – co roku.

Kontakt z nami:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]