Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta przyjęć komunijnych w Krakowie i okolicach, wejdź na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy równie ważnym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, jako że to zwykle pierwsza istotnie duża biesiada dla rodziny, na której dziecko wie, iż wszystko skupione jest wyłącznie na nim. Dlatego też rodzice chcą, aby ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – zarezerwuj od razu jak zostanie wyznaczony termin wydarzenia

Jeszcze przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice powinni się zdecydować czy podejmą gości we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Przyjęcie zaproszonych w mieszkaniu jest zwykle opcją wówczas, jeśli aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, aczkolwiek to już rzadkie przypadki. Przyjęcia komunijne przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne eventy rodzinne, na które przyjeżdża nawet do kilkudziesięciu gości, w związku z tym zazwyczaj odbywają się w restauracjach lub domach weselnych. Jeżeli planujemy wynająć najładniejszą salę, należy rozpocząć poszukiwania lokalu, od razu jak zostanie ustalona data przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym dużym problemem może okazać się też zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, toteż trzeba wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu menu na komunie. Niezbędne jest także to, żeby sala na komunię umiejscowiona była tak, żeby transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja komunii – a może komunijna sesja zdjęciowa w ogrodzie?

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją są także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Sala na komunię powinna zatem oferować malownicze, estetyczne pomieszczenia. Innym plusem będzie dostęp do ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora liczba, radzimy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci ciekawymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice z reguły zgadzają się na całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednakże w zaproszeniu można napisać, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów upominków, np. zabawkowych pistoletów lub quada.

Kontakt z nami:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]