Na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ sprawdzisz, komu zlecić uszczelnianie okien Warszawa.

Na komfort lokatorów ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i mrozem, a także separują go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego zaniedbywać, gdyż po tym czasie potencjalne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich regulacji (przeważnie służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]