Chrzciny Kraków - w tym miejscu poznasz aktualną ofertę.

Dla rodziców chrzciny są pierwszą ważną familijną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzone dziecko, wobec tego dbają o to, by wszystko w ten dzień było doskonałe. Planowanie chrzcin bywa jednakże trudne, w szczególności gdy na chrzest zaprasza się liczną grupę krewnych oraz przyjaciół. Niżej przeczytasz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym zakresie.

Przygotowanie chrzcin – możesz wybrać preferowany podarek dla swojego dziecka

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce wkrótce po narodzinach dziecka, nieraz nawet tego samego dnia, z uwagi na znaczną śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzciny przekształciły się w istotne wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny dziecka, dlatego też są organizowane przeważnie parę miesięcy po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na spokojne rozważenie najważniejszych aspektów tego wydarzenia, jak wybór ojca i matki chrzestnych, a także kościoła, w którym będzie udzielony sakrament. Ustalając z parafią dzień chrztu powinno się wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie niezbędne na zaproszenie wszystkich gości, jak również przygotowanie dla nich poczęstunku oraz noclegu, o ile będą jechać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach polecamy umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest potrzebne do ustalenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam podjąć. Nie bójmy się także określić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście zwykle stawiają na zabawki, tymczasem rodzicom większą radość dadzą użyteczne podarki, jak choćby ubranka, wózek dla dziecka czy fotelik samochodowy.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny urządzano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców dziecka, zatem nie każdy obecny podczas mszy w kościele mógł być gościem odświętnej biesiady. Teraz wspólny obiad dla znacznej grupy krewnych oraz bliższych i dalszych znajomych dumnych rodziców jest już normą. Przeglądając oferty sal, w których można wyprawić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko odnajmują cudownie ozdobione miejsce, ale również współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje menu współgrające z charakterem obiadu oraz który zapewni umiejętną obsługę biesiadników. Jeżeli sakrament odbędzie się w ciepły miesiąc, radzimy znaleźć salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsze dzieci zamiast siedzieć przy stole mogą bawić się na dworze, a fotograf czy rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia. kluczowy jest dodatkowo taki dobór lokalu na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca docelowego był komfortowy, podobnie jak powrót biesiadników do domu bądź wynajętego hotelu.

Kontakt z nami:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]