Chcesz zamówić utylizację starych mebli Kraków? Skieruj się tutaj.

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których nie chcemy wyrzucić z rozmaitych przyczyn. Z reguły przenosimy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej lub na strych, aby nie zagracały powierzchni domu. Kłopot jednak w tym, iż po wielu latach również w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, że normalne ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to popycha wielu z nas do przystąpienia do dogłębnych porządków, stanowiących sposobność do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy także, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zapuszczony dom. Wypada zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak szybko przeprowadzić wywóz starych mebli z mieszkania, piwnicy i strychu.

Wywóz starych mebli – co z nimi zrobić?

Odpady takie jak elementy stolarki okiennej, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, stare meble czy sprzęty elektroniczne nie mogą trafić do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli musimy je wyrzucić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie pakownym autem. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są z reguły raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona również o legalną utylizację zebranych śmieci. Podmioty wypożyczające kontenery często oferują też profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu poddasza, komórki lub całego domu.

Utylizacja mebli – na czym polega?

Stare meble, jeśli zostaną przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą zostać porzucone na wysypisku lub zostać spalone. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe i posortowaniu ich podług surowca, z jakiego są wytworzone, mogą zostać znów przetworzone i posłużyć do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie się one składają, sprowadza się z reguły do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do wyrobu kolejnych szaf, stołów oraz półek.

Kontakt z nami:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]