Profesjonalny coaching - ta niebywała oferta Cię pozytywnie zaskoczy.

Całkowite użycie własnego potencjału może nie być proste. Czasami przyczyną kłopotów bywają przeszkody psychologiczne, innym razem po prostu nie posiadamy motywacji. Bez względu na powód, tego rodzaju trudności bywają niezwykle uciążliwe i w wielu przypadkach uniemożliwiają rozwój osobisty czy zawodowy. Co więcej, przezwyciężenie ich na własną rękę jest wyjątkowo trudne, a w szeregu przypadków wręcz niewykonalne. Z tej przyczyny powinno się skorzystać z wiedzy profesjonalistów. Tym bardziej, że techniki, z których korzystają obecnie coache, w szeregu kazusów są nader skutecznym narzędziem w usunięciu przeszkód blokujących ścieżkę do realizacji wyznaczonych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie zagadnienia omawia coach?

Praca z coachem winna rozpocząć się od wzajemnego poznania się. By pojawiły się oczekiwane rezultaty, na wstępie istotne jest bez wątpienia zbudowanie swoistego rodzaju relacji oraz dwustronnej ufności. W czasie początkowych spotkań – które można odbyć przez telefon czy też za pośrednictwem popularnych komunikatorów – coach pozna również możliwości, charakter i priorytety swojego klienta, a także omówi z nim plan działania. W czasie współpracy najczęściej przeprowadza się kilka sesji coachingowych (w 2-tygodniowych odstępach), trwających 1,5 godziny. Ostatnia sesja jest natomiast sposobnością do ewaluacji działań i wypróbowania, jak klient poradzi sobie z danymi przeszkodami samodzielnie. To, jakie kwestie będą analizowane w toku sesji coachingowych jest uzależnione od ambicji osoby zwracającej się o pomoc – może to być wzrost jego wydajności lub podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Kiedy warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnego coachingu?

Na coaching można zdecydować się w różnych sytuacjach. Jednym z najważniejszych bodźców uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest chęć kompletnego użycia swojego potencjału w celu rozwinięcia umiejętności zawodowych albo personalnych. Coach psycholog może także w zauważalny sposób pomóc nam w podniesieniu komfortu życia, wzmagając stopień satysfakcji lub ucząc, jak minimalizować niepokoje.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]