Koniec grudnia to okres, który spędzamy z reguły z najbliższymi, ale obiady świąteczne urządzane są również w firmach. Często personel firmy organizuje je sam, przynosząc samodzielnie przygotowane potrawy, lecz w większych zakładach pracy ten schemat działania często nie jest skuteczny. Aby zatem pomóc sobie podczas organizacji firmowych obiadów bożonarodzeniowych, zarówno tych mniejszych, jak i tych dużych, rekomendujemy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Polskie świąteczne przysmaki – co oferuje catering świąteczny?

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole musi pojawić się jak najwięcej typowych świątecznych potraw. To przede wszystkim ryby, np. chrupiący filet z łososia bądź karpia, jak również zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, ewentualnie również zupa rybna. Nie powinno brakować też krokiecików z kapustą i grzybami, które najczęściej podawane są wespół z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez zimnych zakąsek, między innymi bez sałatki warzywnej czy śledzia z borowikami. Warto też zatroszczyć się o słodki frykas na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy polecamy makowiec, kutię z miodem lub lekki sernik.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Planowanie Wigilii w firmie należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Powinieneś wyznaczyć datę wydarzenia oraz porównać go z planem urlopów zatrudnionych. Pozwala to dokładniej obliczyć prawdopodobną liczbę uczestników imprezy, a tym samym pomoże zamówić wystarczającą ilość porcji. Zalecamy skonsultować z zatrudnionymi menu i wspólnie dobrać te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Istotne jest również to, aby ustalić czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w ciastach, bądź są w załodze firmy osoby, które nie spożywają mięsa i ryb. Dla tych osób należy zamówić potrawy zgodne z dietą. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem posiłków świątecznych zbierają zlecenia przez większość grudnia, jednakże nie powinno się odkładać tego na ostatnią chwilę.

Kontakt z nami:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]