Zajrzyj tutaj, jeżeli potrzebujesz więcej informacji o mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat na konto. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza pracę małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie to rozwiązanie będzie użyteczne?

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie niezwykle proste. Polega na przypisaniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który jest tym samym jego identyfikatorem. Takie podejście jest użyteczne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, czyli np. na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne oraz wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (między innymi w klubach fitness). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (przelew z karty, tradycyjny przelew czy też przelew pocztowy). Korzystanie z mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym na eliminację możliwych pomyłek często przydarzających w czasie tej czynności.

Bieżące monitorowanie przychodzących należności – atuty usługi mass collect

Chociaż usługa mass collect nie jest obecnie dostępna we wszystkich bankach (mają ją m.in. BNP Paribas i Bank Pekao) warto przeanalizować możliwość jej zastosowania w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca rozlicza około setki faktur. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie łatwiejsze śledzenie spływu należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie przekłada się na wzrost terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]