Monety bulionowe srebro. Uzyskaj więcej wiadomości.

Monety lokacyjne, innymi słowy monety bulionowe, to kolejna opcja dla osób pragnących inwestować swoje pieniądze w kruszce. Naturalnie, najpopularniejszym metalem szlachetnym także w tym obszarze inwestycji jest złoto, jednak w ostatnim okresie coraz więcej mennic państwowych zaczęło wybijać srebrne monety bulionowe, które ekspresowo zyskały sobie żarliwych zwolenników, przede wszystkim pośród inwestorów z mniej zasobnym portfelem.

Srebro bulionowe – pewniejsza inwestycja aniżeli monety kolekcjonerskie

Można rzec, iż srebrne monety bulionowe są niejako nowością na rynku inwestycyjnym. Wybijane są w mennicach kilku państw, na dodatek zaledwie od lat 80-tych XX w. (pojawiły się jako pierwsze w Meksyku, w Chinach oraz w Kanadzie). Chociaż są popularne wśród inwestorów od prawie pięciu dekad, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak duża jak podobnych monet ze złota. Srebro bulionowe jest jednakże idealną opcją dla osób potrzebujących zróżnicować swoje aktywa, a które nie mogą pozwolić sobie na inwestycje w platynę bądź złoto lub które boją inwestycji w nieco kosztowniejsze srebrne monety kolekcjonerskie. Dlaczego monety bulionowe uznaje się za rozsądniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego metalu szlachetnego? Cena nabycia monet kolekcjonerskich w momencie wprowadzeniu na rynek zawsze zauważalnie przekracza koszt kruszcu, z którego zostały wytworzone. Ma na to wpływ w największym stopniu całościowy koszt wybicia monety (tj. opracowanie przez grafika unikalnego wzoru i przygotowanie stosownych matryc). Istotne jest także to, iż monety kolekcjonerskie sprzedawane są w ograniczanej ilości, co automatycznie potęguje na nie popyt. Nie gwarantuje to jednak, iż z czasem ich wartość będzie powoli wzrastać! Powinno się mieć świadomość, iż tak jak każdy eksponat kolekcjonerski, monety te są warte tyle, za ile zechce je kupić przyszły nabywca. Tymczasem srebrne monety bulionowe pozbawione są aspektu kolekcjonerskiego (ich design odświeżany jest niesłychanie rzadko i nie mają określonego rocznego nakładu), dlatego ich wartość mocno związana jest z wartością rynkową srebra.

Które srebrne monety bulionowe są znane na każdym krańcu globu?

Srebro jest najtańszym kruszcem, z tej przyczyny monety lokacyjne z tego metalu rzadko wytwarzane są w nominale mniejszym niż 1 oz, czyli 31,1 gramów. I pomimo, iż próba srebra .999 oraz waga 1 uncji to praktycznie rzecz biorąc standard dla tych monet, na rynku kupimy także monety ważące 3 oz, 5 oz, a nawet 0,5 kg. W sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez problemu kupimy rozpoznawalne na każdym krańcu globu kanadyjskie Liście Klonowe, Krugerrandy z Południowej Afryki czy austriackich Wiedeńskich Filharmoników o nieszablonowym nominale 1,5 euro.

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]