Chcesz kupić 1 uncję złota? Skieruj się na tę stronę.
Coraz częściej myślimy o emeryturze i o zabezpieczeniu się na potencjalną “czarną godzinę”. Stąd zwykle staramy się od czasu do czasu odkładać nadwyżkę środków finansowych na lokacie czy też po prostu na koncie w banku. Ostatnio jednak to rozwiązanie jest coraz mniej rentowne – postępująca inflacja i małe oprocentowanie lokat sprawiają, że oszczędności nie przynoszą profitu, a wręcz z czasem ich siła nabywcza się obniża. Nie dziwi zatem, że pojawił się popyt na alternatywne metody inwestycji, w tym także gromadzenie złota lokacyjnego.
Co polskie ustawy uznają za złoto inwestycyjne?
Inwestycja w metale szlachetne opiera się na nabyciu ich wówczas, gdy ich cena na rynku jest niska i zbyciu ich, jeśli ta wartość zacznie wzrastać. Ale warto mieć na uwadze, że nie każdy złoty produkt jest traktowany jako złoto lokacyjne, toteż przykładowo gromadzenie biżuterii nie można nazwać lokatą w złoto. Polskie prawo, a zwłaszcza ustawa o podatku od towarów i usług, dokładnie określa co jest złotem inwestycyjnym. Według aktualnymi aktami prawnymi jest to przede wszystkim złoto o próbie 0.995 lub wyższej w płytkach bądź sztabkach. Z kolei złote monety bulionowe muszą sprostać innym przesłankom, żeby być uznane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę wyższą niż 0.900, być wyemitowane po roku 1800 i co istotne – muszą być obowiązującym środkiem płatniczym w państwie, które je wybiło. Monety bulionowe nie są numizmatami, i nie traktuje się ich jako egzemplarze kolekcjonerskie. Ustawa podaje jeszcze jedną formę złota lokacyjnego, a mianowicie złoto w postaci papierów wartościowych.
Sprzedaż złota inwestycyjnego online – co oferują krajowi dostawcy?
W ofercie polskich dystrybutorów złota lokacyjnego bez problemu spotkać można popularne monety bulionowe z m.in. Austrii i USA, jak i sztabki złota. Zamówienia można składać też przez internet i nie jest to propozycja tylko dla dużych inwestorów. Ci z mniej zasobnym portfelem znajdą online zróżnicowaną ofertę sprzedaży złotych monet o wadze 1/2, 1/4 bądź 1/10 uncji, jak i złota w pojedynczych sztabkach o wadze 5, 2, bądź 1 g. Nabyć można także złoto w tak zwanych „combibarach”, które pozwalają na odseparowanie z nich, a następnie odsprzedanie odrębnych sztabek złota.
Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]