Dowiedz się, gdzie kupić szalunki Kraków, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie murów budynków. Przeważnie wykorzystuje się je podczas wylewania murów betonowych – wtedy są one niezbędne do tego, aby odpowiednio je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się również w trakcie stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie otworów na drzwi, bramy oraz okna. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego wykonane są współczesne szalunki i w jaki sposób mogą nabyć je inwestorzy.

Typy szalunków

Najdłużej znanym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z grubych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ bądź desek drewnianych, którą można użytkować ponownie po zdemontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże pracochłonna – większość wykonawców oraz inwestorów wybiera zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – systemów służących do szybkiego i łatwego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki produkuje się z drewna, sklejki bądź metalu, jak również zestawiać dwa albo trzy surowce. Na ogół jednak korzysta się ze sklejki – przeważnie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę łączą łączniki, głowice ze aluminium bądź stali, narożniki i belki.

Wynajęcie szalunków – kiedy się to opłaci?

Firmy często parające się pracami murarskimi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów, którzy planują zamierzających wznieść pojedynczy obiekt czy brygad, które zwykle oferują odmienne usługi. Nabycie wszelkich modułów potrzebnych do złożenia szalunku nie byłoby odpowiedzialne finansowo . Dużo ekonomiczniejszym wyjściem jest wynajem szalunków.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]