Dowiedz się, gdzie kupić kontenery na złom, wejdź na ekombud.pl/kontenery-rolkowe/.

Nie wszystkie śmieci mogą być wyrzucane do pojemników na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to zwłaszcza tych, które powstają w trakcie różnych remontów i prac budowlanych, a także odpadów industrialnych. Należy je transportować do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną zutylizowane zgodnie z przepisami o odpadach. W wielu przypadkach mogą jednakże wyniknąć trudności związane z gromadzeniem i transportem odpadów. Aby ich uniknąć, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – typy

Najpopularniejsze kontenery otwarte są dostosowane do magazynowania oraz transportu gruzu, opakowań, starych mebli i podobnych odpadów. Poza tym dostępne są również kontenery uszczelniane, które znakomicie sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (między innymi tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są również konieczne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak trociny, wióry metalowe bądź granulaty. Ich załadunek usprawnia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najmniej problematyczne do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla jakich firm?

Odbiorcami usług producentów kontenerów na odpady są rozmaite podmioty. Pośród nich można znaleźć między innymi ekipy sprzątające oraz parające się opróżnianiem piwnic i strychów, przedsiębiorstwa budowlane, jak również wszelkiego typu zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na odpady decydują się podmioty świadczące usługi wywozu odpadów o niestandardowych gabarytach i gruzu. Odnajmują je one klientom, a po wypełnieniu przewożą do punktu legalnego ich przechowywania bądź utylizacji.

Kontakt z nami:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]