Wypożyczalnia szalunków Kraków - sprawdź aktualną ofertę.

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, do której wylewany jest beton – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, jednak łatwo zaobserwować też wersje wykonane z metalu, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Pozostałymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie wymaganych rezultatów. Jednak ze względu na duże ceny nie zawsze ekipy remontowe mają swoje szalunki. Jeśli będą niezbędne, mogą bowiem po prostu je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to aktualnie bardzo często spotykana usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków będzie dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed chwilą wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, warto sprawdzić zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy do roku będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto nadmienić również o komforcie, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

O czym wiedzieć przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je wypożyczy. Jak ją wybrać? Warto zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się również troska o korzystającego z usługi – w sytuacji, gdy zbliża się czas startu robót nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze zaś skorzystać z internetu, by sprawdzić, co o usługach danego przedsiębiorstwa piszą poprzedni kontrahenci.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]