Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz podpory stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się ich używa? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy rodzaj stosowany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można zalać strop cementem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią także drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w różnych sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną trwałością, są też proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także części produkowane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się znakomitą jakością, przemyślaną konstrukcją oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w trudnych warunkach. Aktualnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]