Dowiedz się więcej o rynnach PCV na https://www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe składają się z szeregu elementów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na sprawne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz umiejętności – podobnie jak montaż rynien. Co w związku z tym powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – z jakich części się składa?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu bądź pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do odpływu.

Rynny PCV, plastikowe lub metalowe – co kupić?

W asortymencie hurtowników dostępne są orynnowanie dachu wykonane z kilku surowców – głównie z metalu lub tworzyw sztucznych. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, w jakim stopniu jest on narażony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania warto więc skonsultować ze specjalistą.

Kontakt z nami:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08