Sprawdź, gdzie zamówić domy z drewna Kraków.

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem przypominające zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach, które wykonano z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by takiego typu dom ocieplić. Nie jest stosowana również papa. W konsekwencji domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego typu bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu oraz wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach drewnianych panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także doskonale natlenione. Domy drewniane świetnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków oraz osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]