Dowiedz się więcej o oknach drewnianych.

Okna wykonane z drewna najczęściej preferowane bywają nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz również na ich trwałość. Ten ekologiczny surowiec daje elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak wygląd jest istotnym atutem takich elementów. Jakie są inne kwestie, dla których warto je wybierać, nawet jeżeli ich koszt jest nieco wyższy niż okien wykonanych z innych surowców?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją domu, mówi o niezwykłym klimacie, który buduje materiał ten. Można także decydować się na różne gatunki tego surowca, które mają przeróżny wygląd, kolory czy rozmaitą fakturę, co daje ogromne możliwości wyboru oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też niezaprzeczalnie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, może być więc idealnym produktem do produkcji najróżniejszych elementów wystroju wnętrz.

Pozostałe istotne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec zapewnia bardzo duże możliwości jeśli chodzi o wykonywanie okien. Miewają one rozmaity wygląd oraz styl. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a także poddawać obróbce, wykonując wyjątkowe formy. Jedynie drewno może być wykorzystywane do restauracji starych budowli, świetnie spisuje się również w przypadku osób mających alergie. Nie ma w sobie żadnych szkodliwych substancji, a nawet dobroczynnie działa na zdrowie domowników, poprawiając mikroklimat domu. Do tych plusów można poza tym dopisać fakt, że znanych jest wiele skutecznych metod poprawiania trwałości okien z drewna, jak również to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, która jest stosunkowo łatwa oraz nie zagraża środowisku. Wszystko to sprawia, że okna z drewna są lepsze niż okna wytwarzane z PCV czy plastiku.

Kontakt z nami:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]