VIDEO

Telewizja internetowa i jej zalety

Analizując wyniki wielu badań statystycznych, widzimy, że nasi rodacy spędzają nawet ponad cztery godziny dziennie na oglądaniu programów w Internecie w ciągu dnia. Wynika to z rosnącej popularności telewizji internetowej, która pozwala nam oglądać filmy za darmo online czy programy oraz wiadomości.

telewizor photo

Internet – jaka szybkość?

Jak jednak wspomnieliśmy, żeby swobodnie oglądać filmy w sieci, potrzebny nam będzie stabilny Internet. Kiedyś do transmisji danych stosowano miedziane przewody telefoniczne. Wtedy prędkość Internetu nie wzrosła powyżej 56 Kb / s. Teraz dostawcy mogą zapewnić szybszy transfer danych. Średnio można uzyskać 12 Mb / s. Aby uzyskać szybsze połączenie, używa się kabli światłowodowych, przez które można wycisnąć 500 Mbps.

Im szybciej dane są przesyłane, tym droższa jest taryfa. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jaka prędkość Internetu jest ci potrzebna i jak wybrać najlepszą ofertę do oglądania telewizji w Internecie. Rozmiary filmów, gier, obrazów i plików audio są podane w bajtach, dlatego, aby zrozumieć, ile bitów na sekundę potrzebujesz, musisz być w stanie wykonać małe obliczenia.

1 bajt to 8 bitów. Podobnie 1 megabajt to 8 megabajtów. Aby zrozumieć, jak szybko dane są przesyłane w megabajtach, co jest bardziej powszechną jednostką miary plików multimedialnych, musisz podzielić prędkość Internetu w Mb / s przez 8. W ten sposób dowiesz się, ile megabajtów twój komputer może odbierać / wysyłać na sekundę. Na przykład prędkość Internetu wynosi 12 Mb / s. W megabajtach – 1,5 MB / s. Film DVDRip waży około 700 MB. Pobranie go zajmie 466 sekund lub 7 minut (700 / 1,5). Aby określić niezbędną szybkość zadaj sobie trzy pytania:

  • do czego używasz Internetu w domu.
  • ile urządzeń jest jednocześnie podłączonych do Internetu.
  • czy wszystkie urządzenia są używane w tym samym celu.

Musisz to wiedzieć, ponieważ wystarczająca prędkość na przykład do przeglądania stron jest znacznie mniejsza, niż jest to konieczne do oglądania filmów. Ponadto liczba urządzeń podłączonych do tej samej sieci wpływa na transfer danych. Jeśli wszystkie urządzenia są używane do oglądania wideo w jakości HD, prędkość na każdym z nich będzie znacznie niższa, niż podał dostawca.

Dlaczego telewizja internetowa?

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co wpływa na popularność telewizji internetowej, możemy wskazać co najmniej kilka przyczyn korzyści:

  • umożliwia oglądanie nagrań telewizyjnych do 14 dni.
  • to możliwość oglądania bez irytujących reklam poprzez przewijanie.
  • oglądanie kanałów telewizyjnych i filmów bez odniesienia do konkretnego miejsca.

Telewizję można oglądać na wszystkich urządzeniach: SmartTV, telewizorach, smartfonach, tabletach, komputerach osobistych, laptopach. Jednocześnie możesz łatwo przełączać się podczas oglądania z jednego urządzenia na drugie. Dziś wystarczy kilkakrotnie kliknąć myszką i już możemy zobaczyć w sieci, to samo, co w telewizji. Programy telewizyjne można oglądać niemal wszędzie. Nowoczesna technologia bardzo nam pomaga, ale ważny jest również powszechny dostęp do Internetu i usług, które pozwalają oglądać telewizję online i filmy za darmo.

Dzięki portalom internetowym możemy oglądać wszystkie programy, które nam się podobają. Potrzebujemy jedynie stabilnego dostępu do Internetu. Co ciekawe, nie musisz być w domu podczas oglądania programu. Dzięki nowoczesnym możliwościom telewizję można dziś oglądać między innymi w ogrodzie, na plaży i w parku miejskim. Telewizja internetowa zyskuje na popularności, więc dziś nie ma już problemu ze znalezieniem w Internecie miejsc, w których można oglądać programy, filmy i programy telewizyjne na różne tematy. Zwykle wystarczy poświęcić kilka minut na wyszukiwanie i natychmiastowe znalezienie stron, których treść powinna nas zainteresować. Telewizja internetowa kojarzy się z miejscem, w którym można oglądać nowe filmy i programy telewizyjne, ale okazuje się, że nie jest to jedyny element oferty. Bardzo często masz również okazję zapoznać się z bieżącym programem stacji, a także planami na najbliższe godziny. W rezultacie wiele kanałów można bardzo szybko odfiltrować, co z kolei pozwala zapoznać się z najbardziej atrakcyjnymi elementami, które w innych okolicznościach można wykluczyć.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *