Rysowanie może stać się sposobem na życie i wyrażeniem siebie, jednak nawet osoby, które nie wiążą z nim swojej przyszłości zawodowej, mogą wynieść z niego duże korzyści. Udowodniono wszak, iż nawet nieprofesjonalne rysowanie zbawiennie wpływa na nasz stan psychiczny oraz emocje. Pomaga się odstresować i zapomnieć o codziennych problemach, jest również istotnym elementem wychowania. Spore korzyści wynikające z rysowania powodują, że spory odsetek ludzi postanawia poprawić swoje plastyczne umiejętności. Taką sposobność dają nam lekcje rysunku prowadzone przez zawodowych artystów.

Szkoła rysunku – dla kogo?

Grono uczniów, do których kierowana jest oferta lekcji rysunku, jest naprawdę szerokie. Niektóre zajęcia przygotowywane są z myślą o dzieciach, dla których są sposobnością do rozwijania zdolności manualnych, wrażliwości i wyobraźni. Dużo osób zaczynających lekcje rysunku to licealiści przygotowujący się do egzaminów wstępnych na Akademię Sztuk Pięknych – dotyczy to przede wszystkim takich miast jak Gdańsk, Warszawa, Łódź czy Kraków. Nie brak także kursów adresowanych do hobbistów – tych, którzy zwyczajnie kochają rysować i chcieliby robić to lepiej, w pełni wykorzystując swoje możliwości.

Czego nauczymy się na lekcjach rysunku?

Szkoła rysunku oferuje kursy dobrane do potrzeb osób o przeróżnych artystycznych zainteresowaniach. Wiele czasu przeznacza się na rysunek – to bez wątpienia najpopularniejszy typ plastycznej aktywności. Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwo to oczywiście nie jedyne kursy, które można wybrać. Dobre szkoły prowadzą też lekcje malarstwa cyfrowego (ang. digital painting) i rysunku architektonicznego.

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]