Poszerz swoje wiadomości o malarstwie komputerowym.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od końca XX w. starają się nadążyć za cyfrowym postępem. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, aby zdobyć pracę w branży filmowej lub gamingowej, bowiem te sektory rozrywki do projektowania postaci i świata przedstawionego stosują głównie zaawansowane oprogramowanie. Wiedząc o tym duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się poznać najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Jakie narzędzia do digital paintingu wykorzystują artyści

Istnieje dużo programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że został stworzony jako software do retuszu fotografii, szybko został ulubionym oprogramowanie ilustratorów oraz game devów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak np. ArtRage, Krita czy Affinity Photo, w których dzięki zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane farbami akwarelowymi, farbami olejnymi lub gwaszem. Digital painting zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość korygowania nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Szukaj kursu Adobe Photoshop online z możliwością konsultacji z twórcą szkolenia

Praktycznie lekcje malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć na własną rękę, jednakże aby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz ważne techniki stosowania pędzli, radzimy wykupić kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie kursy jest ogromne i nie uczą one wyłącznie podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest natomiast, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem kursu.

Kontakt z nami:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]