Jeżeli szukasz przykładów z zastosowaniem shuttersów w sypialni kliknij tu.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się zwykle z aranżacją pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Ale ten moduł osłony okna można wykorzystać też w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie zwiększają estetykę wnętrza

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy wyraźnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, co sprawia, iż doskonale uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są istotne, ponieważ to w salonie podejmuje się gości oraz przebywa się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. W związku z tym należy zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale równocześnie wygodne. Swoboda zmiany stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła docierającego do wnętrza, co pozwala np. na zupełne jego przyciemnienie, kiedy chcemy włączyć film, lub jego delikatne ściemnienie, gdy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niezmiernie łatwe czyszczenie

Opcja regulacji dostępu światła do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak również z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się efektywnie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która ma wszak znaczny wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast latem łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. Co więcej okiennice typu shutters lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej drobinek kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj prosta i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się też w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]