Kup shutters.

Projektując aranżację domu, sporadycznie przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. W większości wypadków decyzja pada na standardowe aranżacje, a więc firanki i zasłony, które czasami łączone są z roletami. Jednak jest jeszcze inne mało znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Podstawową właściwością shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się, tym samym można łatwo je ustawić pod dowolnym kątem, w zależności od kaprysu lokatorów. Wykonuje się je z drewna, z płyt MDF, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy zakłada się najczęściej na oknach, jednakże rewelacyjnie sprawdzają się też na drzwiach lub w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się nadal sporadycznie, ale większość z nas z pewnością przyjrzała się im na ekranie telewizora czy w kinie, gdyż tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w USA czy w Nowej Zelandii.

Zastosowanie wewnętrznych okiennic shutters

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters świetnie się prezentują, mają one również przydatne funkcje. Przy ich użyciu można kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: latem hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na większości okien. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom nadzwyczaj luksusowy wygląd, a więc wpływają na podwyższenie wartości domu. Wypada również uwydatnić, że shuttersy są regulowane bez wykorzystania żyłek, co posiadacze psotnych zwierzaków czy rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące sznurki, uznają z pewnością za kolejny atut.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]