Więcej informacji o profesjonalnych drukarkach 3D.

W asortymencie CadXpert natkniesz się tylko na urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: PolyJet, FDM oraz SLA.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą wydatki na produkcję

Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od ponad trzydziestu lat – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze rozwiązania i instrumenty. Ocenia się, że używając drukarek 3D i innych urządzeń Stratasys można zredukować koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny nawet o 90 procent. Nadrzędne założenia pracy specjalistów firmy Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych drukarek 3D i usług, a także wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Najlepiej sprzedające się produkty oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Następnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs produkuje bardzo zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielki model, pracujący w pionierskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi formę technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – cechuje się intuicyjną obsługą i funkcjonalną konstrukcją. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Bez wątpienia lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, a także dokładniejszym odwzorowaniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można ekspresowo uzyskać jednakowe makiety, co jest nadzwyczaj pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tej marki mają szerokie zastosowanie w rozlicznych branżach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Otrzymany druk jest dokładny i solidny, a w czasie procesu wydruku nie występują zniekształcenia czy przemieszczenie się warstw.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]