Zobacz, gdzie kupić ochraniacze dla koni.

Osoby, które zwykle nie interesują się jeździectwem, nieraz są zaskoczone, że nogi koni powinno się chronić stosownymi ochraniaczami. Oferta produktów tego typu jest niesłychanie obszerna i na rynku oferowanych jest wiele ochraniaczy dla koni wykonanych z przeróżnych materiałów. To sprawia, że także wprawni jeźdźcy mają często problem z ich wyborem.

Ochraniacze dla koni – parę informacji o różnych ich wariantach

Najważniejszym kryterium doboru ochraniaczy, które należy nałożyć zwierzęciu, jest typ aktywności, jaką w danej chwili podejmuje koń. Jest dużo wariantów ochraniaczy: stajenne, transportowe, crossowe, rajdowe, ujeżdżeniowe, skokowe i specjalistyczne, a każde z nich posiada odrobinę inne funkcje. Przykładowo, rolą ochraniaczy ujeżdżeniowych jest minimalizacja groźby powstania stłuczeń, urazów mechanicznych, a nawet skaleczeń, które niekiedy zdarzają się w czasie treningów ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego rodzaju dobrze pochłaniają dynamikę uderzenia, a zarazem podtrzymują staw pęcinowy. Z kolei ochraniacze skokowe wyróżniają się twardą zabudową skupioną na zabezpieczeniu tylnej powierzchni i boków kończyny konia, co osłania ją w razie uderzenia o drążek przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś ochrania się nogi koni sportowych, które z racji udziału w rozmaitych turniejach jeździeckich wożone są często po kilkaset kilometrów od stadniny. Muszą one być wykonane z tworzyw, które nie przyczynią się do powstania zadrapań nawet w czasie wielogodzinnej podróży. W sklepach z asortymentem jeździeckim znajdziesz również kaloszki dla koni, które opracowano z myślą o zwierzętach, które się ścigają. Kaloszki ochraniają piętkę koni.

Z jakich tworzyw wykonywane są są ochraniacze dla koni?

Miłośnicy jeździectwa poszukujący ochraniaczy dla konia znajdą niezwykle szeroką ofertę produktów, odróżniających się od siebie nie tylko kosztem, ale i tworzywem, z których są wyprodukowane. Naturalnie, zwykle najatrakcyjniejsze na pierwszy rzut oka są ochraniacze skórzane, lecz powinno się o nie odpowiednio dbać i konserwować je po każdym użyciu, inaczej za jakiś czas będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne materiały, z których produkuje się ochraniacze, to lekki i mocny neopren oraz inne tworzywa sztuczne. W sklepach można zamówić też kauczukowe kaloszki dla koni.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]