Zobacz, gdzie zamówić lampy solne.

Drobne dekoracje z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozlicznych wypraw po Polsce, a czasami nabywamy pod wpływem impulsu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Z rzadka aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – częściej służą jako pospolite dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia przedmiotów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej najczęściej lampy, ale także inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest unikatowa

Lampy solne są estetyczne i bez większego problemu dopasujemy je do aranżacji domu, bo kupimy je w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest wyjątkowa niczym linie papilarne, dlatego że nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach ani siatce krystalizacji. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie obrobioną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im przeróżne kształty, m.in. kuli bądź walca.

Co jest powodem powodzenia lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, czyli wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te wytwarzane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi osobom cierpiącym na na alergię czy astmę. Blask, jaki dają tego rodzaju lampy, jest uspokajający i łagodny, toteż poleca się nabycie ich osobom cierpiącym na stres lub brak snu, gdyż z ich pomocą można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie produkuje się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniki na bibeloty i estetyczne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii i dekoracji wnętrz.

Kontakt z nami:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]