Zamów domowe urządzenie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której rolą jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to zbiór rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, a także miejsca ucisku.

Urządzenie do masażu limfatycznego – stymulacja krążenia limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody mankiet naciska na kończynę, wspomagając tak przepływ limfy. Istnieje multum wskazań do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania czy jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – urządzenia do presoterapii do użytku domowego

Ogromne możliwości użycia urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do ulepszenia tych aparatów. Dziś osoby cyklicznie stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, dzięki innowacyjnym aparatom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump są kompaktowe oraz nie za ciężkie, więc bez trudu można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi nowotwór bądź zakrzepica, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]