Jeśli szukasz wewnętrznych okiennic, zobacz tu.

Projektując aranżację pomieszczenia, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Przeważnie decyzja pada na klasyczne aranżacje, czyli firany oraz zasłony, które nieraz łączone są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Shuttersy – nowinka w polskich domach

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych są ruchome, dzięki czemu można bez trudu je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od fantazji mieszkańców. Producenci wytwarzają je z drewna, z płyt pilśniowych, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice ozdobne shutters montuje się w głównej mierze na oknach, aczkolwiek jednakowo dobrze będą wyglądać na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie widuje się jeszcze okazjonalnie, ale większość z nas na pewno widziała je na ekranie telewizora czy w kinie, gdyż tego rodzaju okiennice są często używane na obszarach z gorącym klimatem, czyli w Australii czy RPA.

Dlaczego warto wybrać okiennice wewnętrzne shutters?

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters znakomicie wyglądają, mają one również przydatne funkcje. Przy ich użyciu można regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w upalne miesiące uniemożliwiać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zapobiegać stracie ciepła. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi i można założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, że są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom bardzo ciekawy wygląd, w wyniku czego podnoszą wartość nieruchomości. Trzeba dodatkowo uwydatnić, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez stosowania linek, co posiadacze zwierzaków oraz rodzice małych dzieci, które mogłyby zaplątać się wystające żyłki, uznają zapewne za spory plus.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]