Zamów rękawiczki foliowe na globalhygiene.pl/rekawiczki-zarekawki/.

W trakcie wypełniania wielu czynności w zakładzie pracy, częścią ciała, która jest szczególnie wystawiona na przeróżne uszkodzenia są dłonie. Stąd też wynika zatem konieczność ich ochrony skutecznymi środkami, takimi jak między innymi poprawnie dobrane do specyfiki pracy rękawiczki ochronne.

Detergenty, silne odczynniki chemiczne – przed tym chronią rękawice ochronne

Rękawice ochronne dzieli się na trzy kategorie, pośród których kategoria I świadczy o tym, że rękawice chronią dłonie w warunkach niedużego zagrożenia uszkodzeniem rąk, z kolei kategoria III to rękawice do użytkowania w środowisku dużego ryzyka, między innymi podczas pracy ze skoncentrowanymi odczynnikami chemicznymi lub detergentami zdolnymi okaleczyć skórę (przykładowo z n-Heptanem, z kwasem azotowym albo z acetonem), szkodliwymi czynnikami biologicznymi czy też niezwykle niską temperaturą. Obowiązkiem pracodawcy jest tym samym dostarczenie zatrudnionym ubrań ochronnych właściwie dopasowanych do charakteru realizowanej przez nich pracy. Toteż przed kupnem rękawic ochronnych konieczne jest sprawdzenie, czy dany środek ochronny dysponuje certyfikatami poświadczającymi spełnianie wskazanych norm technicznych, innymi słowy czy zabezpiecza on przed czynnikami, z którymi pracownik ma styczność. Dane o spektrum ochrony na ogół wyszczególnione są na rękawicach pod postacią prostych do rozszyfrowania symboli.

U kogo kupić rękawice ochronne powlekane, ze stali lub jednorazowe?

Jednym z renomowanych polskich dystrybutorów oraz wytwórców rozmaitego typu rękawic ochronnych i jednorazowych jest sieradzka spółka Global Food Hygiene, która w swojej ofercie dysponuje rękawiczkami spełniające normy wszystkich wymienionych wcześniej wcześniej kategorii. Są to m.in. rękawice do rzeźni oraz rękawice antyprzecięciowe wytworzone z wytrzymałej stali nierdzewnej ochraniające przedramię i dłoń pracownika, rękawice robocze pokryte poliuretanem, nitrylem bądź lateksem, cechujące się wyższą odpornością na ścieranie i które wyraźnie usprawniają chwytność oraz rękawiczki z bawełny, które chętnie stosuje się w branży spożywczej czy też jako warstwę wewnętrzną pod inne, sztywniejsze rękawice, które mogłyby uszkodzić skórę. Naturalnie w asortymencie Global Food Hygiene nie brak również obszernego wyboru rękawiczek foliowych z polietylenu (również fasonu z zarękawkami) oraz bezpudrowych, jednorazowych rękawic lateksowych i nitrylowych ważnych dla branży spożywczej, kosmetycznej i medycznej.

Kontakt z nami:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]