Na www.exploruj.pl/gora/alpy/ poznasz korzystną ofertę wyprawy w Alpy.

Sympatycy gór, którzy znają już na wylot każdą trasę w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich czy w Karpatach, często zaczynają szukać nowych wrażeń i kartkują oferty wypraw w inne europejskie góry. Wielu z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Zachwycające Alpy – fantazja alpinistów ze wszystkich stron świata

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią kilka europejskich krajów, m.in. Słowenię, Niemcy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt w Europie, a więc Mont Blanc, nazwany także Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednak nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze wierzchołki, o których zdobyciu marzą wspinacze z całego świata, to na przykład Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m czy Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak szczyty grani Grandes Jorasses oraz Tre Cime di Lavaredo. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz bezpiecznie podnosić swoje umiejętności

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie polscy organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest kilka ciekawych ofert przeznaczonych dla miłośników gór o przeróżnym stopniu doświadczenia. Osoby, które nie miały jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz mogą pochwalić się dobrą kondycją fizyczną i nabyły już umiejętność jazdy na nartach, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności. Tym, których obchodzi przede wszystkim wymiar szkoleniowy, polecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, który ma na celu naukę fundamentów prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym atutem tych wypraw jest to, że organizowane są w niewielkich, maksymalnie siedmioosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie niezapomnianym doświadczeniem, przynoszącym przyjemność z pokonywania osobistych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]