Montowanie filmów – jaki program wybrać?

Niezależnie od tego czy chcesz zmontować film z wakacji czy planujesz podbić szersze grono widzów, będziesz potrzebować do tego zadania programu do montażu. Program do montowania filmów jest podstawowym narzędziem przy składaniu wielu różnych klipów w jedną całość, a na rynku do wyboru mamy całe multum propozycji od prostych programów, aż po rozbudowane przeznaczone do półprofesjonalnej i profesjonalnej obróbki.

Program do montowania filmów – jaki wybrać?

Użytkownicy niepotrzebujący wielu efektów i wodotrysków mogą skorzystać z podstawowych narzędzi takich jak Windows Movie Maker czy też – w przypadku osób korzystających z urządzeń Apple – iMovie.

Programy te pozwolą na zmontowanie filmu z imprezy rodzinnej czy wakacji, a wszystko to w prosty i przystępny użytkownikowi sposób.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku programu Camtasia Studio, choć tutaj do czynienia mamy z bardziej rozbudowanym i funkcjonalnym programem. Pozostaje on jednak – głównie dzięki przyjaznemu interfejsowi – łatwy w obsłudze.

Jaki program do tworzenia filmów?

Program do montowania filmów o nazwie Vegas Pro i możliwościach, które docenią nawet półprofesjonalni twórcy wideo, zapewni nam wiele możliwości edycji. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku wszystkich tych osób, które często zajmują się składaniem klipów wideo i potrzebują narzędzia wszechstronnego.

Ostatnim z programów do obróbki audio-wideo, który polecimy, jest Adobe Premiere. Potężne narzędzie wykorzystywane często przez ludzi zawodowo zajmujących się pracą przy montażu filmów.

Ogromna ilość możliwości, którą daje program, stawia go w ścisłej czołówce programów do montowania wideo.