Internet, Porady i informacje, Technologie, Telefonia

Jak sprawdzić kto do nas dzwonił?

Połączenie nieodebrane od numeru nieznanego jest dosyć popularną sytuacją, która może spotkać każdego z nas. O ile, zdarzenie jednokrotne typu tego problemu nie stanowi, o tyle połączenia nękające mogą być dla abonamentów naprawdę bardzo uciążliwe. Nie każdy ochotę ma rozmawiać o garnkach czy też się wykłócać z osobami, które chcą nas zaprosić na jakieś darmowe badania. Dowiedzmy się zatem czyj to numer? W zasadzie to przed wyjście w życie ustawy o ochronie danych osobowych, wystarczyło, że wzięliśmy telefoniczną książkę czy też po prostu zadzwoniliśmy na numer 913, aby się dowiedzieć czyj to numer. Obecnie sytuacja mocniej się komplikuje. Jednak pomimo tego, istnieje nadal kilka rozwiązań, które pozwalają nam na odzyskanie spokoju. Wiadomo, że w Internecie nic nie ginie.

Portale internetowe

Najprostszym, ale jednak niekoniecznie sposobem najwygodniejszym jest skorzystanie z różnego rodzaju internetowych portali, na których użytkownicy inni zamieszczają numery telefonów natarczywe. W przypadkach takich, po wpisaniu fraz w wyszukiwarkę – czyj to numer czy też kto dzwonił – uzyskuje się dostęp do wielu miejsc, gdzie użytkownicy dzielą się bardzo chętnie różnego rodzaju informacjami.

Zwykle obok numeru samego występują także komentarze konkretne, z których się dowiedzieć można, jaka firma dzwoni oraz także w jakim celu. Z opcji tej najczęściej korzystają osoby, które są bardzo często nękane przez telemarketerów czy też przez windykacyjne przedsiębiorstwa, które słyną z wykonywania nawet kilkunastu połączeń podczas jednej doby.