Skieruj się na ten adres jeżeli masz problem z infekcją WordPress.

WordPress stał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że ilość sklepów i stroninternetowych działających z jego użyciem liczy się w tym momencie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony oparte na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerów. W sytuacji zawirusowania witryny malware, konieczne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym rozpoznać zainfekowanego WordPressa?

Logowanie na witrynę jest zablokowane? Treści zostały podmienione nie przez Ciebie? Na witrynie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może witryna wysyła spam? To raptem kilka z popularnych przykładów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takiej sytuacji niezbędne jest bezzwłoczna reakcja, aby zlikwidować powód infekcji i przywrócić stronę internetową do należytego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa z reguły wychodzi poza zakres umiejętności osób, które na co dzień zajmują się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach cyberprzestępców należy powierzyć specom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega usuwanie malware ze strony www?

Specjaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich operacji naprawczych przeprowadzają kompleksowy przegląd plików i baz danych strony. Badają kod zastosowanych na stronie szablonów i wtyczek, a także pliki htaccess i wp-config. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zmniejszą niebezpieczeństwo kolejnych infekcji. Jeśli długotrwałe zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do wykazu wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy podejmują też konieczne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Okresowe uaktualnianie WordPressa i wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niezmiernie ważne, ponieważ eliminacja wszystkich efektów zainfekowania nie jest gwarancją, iż podobna sytuacja nie przydarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]