Wszystko, co warto wiedzieć o nieznanych miejscach w Małopolsce, znajdziesz na visitmalopolska.pl.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd często trudno odnaleźć się w setkach informacji o godnych zobaczenia atrakcjach i najnowszych eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

Żeby zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o pokazach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której prędko odszukają Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea oraz kempingi, pensjonaty i hotele położone w miastach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające między innymi trasy rowerowe, czar miejscowego folkloru czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce z myślą o zagranicznych podróżników

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych tatrzańskich miejscowości. Komunikaty zawarte na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale również w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Niesłychanie wartościowa dla obcokrajowców może być również sekcja Rozmówki, w której poznają ważne wyrażenia i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie pobytu naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Kontakt z nami:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego