Dalsze informacje o tym, jak zatrudnić agencję SEO.

Jeśli posiadasz swoje przedsiębiorstwo i zakładasz dla niego stronę firmową, z pewnością z czasem rozmyślasz o tym, jakie działania podjąć, by była ona widoczna wysoko w rezultatach wyszukiwania. Jasne jest przecież, iż w XXI w. obecność w sieci jest jedną z podstaw sukcesu, gdyż to właśnie stąd gros klientów po raz pierwszy dowie się o twojej ofercie. Jak więc znaleźć dobrą firmę SEO? Rekomendujemy posłuchać sugestii profesjonalistów.

Jak znaleźć rzetelną agencję SEO? Google zamieściło o tym kurs

Nie da się ukryć, iż cały sektor usług SEO, a więc działań, których celem jest optymalizacja stron www pod wyszukiwarki, zaistniała i cały czas rozwija się właściwie wyłącznie za dzięki wyszukiwarce Google. Mimo występowania innych opcji, jak między innymi Bing, DuckDuckGo lub Rambler, nadal najważniejsze są pozycje uzyskane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy więc, kto stara się zaistnieć w sieci, musi pracować na swoją pozycję na pierwszej stronie w Google. W przypadku usług, gdzie konkurencja jest mocna, przeważnie jest to niełatwe bez doradztwa speców z firmy SEO. Google postanowiło pomóc tym, dla których koncepcja SEO jest kompletną nowością, i zamieściło krótki film o tym, jak zatrudnić solidną agencję SEO.

Czym według Google wyróżnia się dobra firma SEO?

Pracownica Google z ponad 10-letnim stażem punkt po punkcie naświetla, jak poznać solidną firmę SEO, wymieniając wśród podstawowych cech m.in.:

  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od zrozumienia, jak działa biznes klienta, jakie są cele jego przedsiębiorstwa oraz kto jest jego największą konkurencją,
  • zdolność szacowania czasu i budżetu potrzebnego do zakończenia planowanych działań,
  • udzielenie witrynie wsparcia technicznego i praca nad ulepszeniem jej użyteczności,
  • stały monitoring stanu strony i okresową analizę jej statystyk,
  • udzielenie stronie opieki technicznej i prowadzenie działań nad ulepszeniem jej użyteczności,
  • dbałość o ogólną widoczność strony internetowej, a nie tylko zdobywanie pozycji w wyszukiwarce na konkretne słowa kluczowe.

Pracownica firmy Google podkreśla też, iż rzetelna firma SEO w żadnym wypadku nie obieca rewelacyjnych wyników z dnia na dzień, ponieważ optymalizacja strony internetowej jest procedurą długotrwałym, często dającą wymierne efekty na ogół po kilku miesiącach pracy.