Fajne miejsca w Małopolsce. Więcej na visitmalopolska.pl.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o planowanych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – poznaj portal przygotowany specjalnie dla turystów

Żeby przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o ekspozycjach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Podróżnicy organizujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której szybko odszukają zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej oraz hotele, pensjonaty i kempingi zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Dodatkowo dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu czy czar parków krajobrazowych i narodowych.

Lista konsulatów i proste rozmówki – kluczowe informacje dla turystów z zagranicy

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych górskich miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim i włoskim. Wyjątkowo wartościowy dla obcokrajowców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wizyty naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Kontakt z nami:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego