Jeszcze nigdy nie widziałeś tak korzystnej oferty wyprawy w Himalaje!

Himalaje wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma dużo elementów – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba wspomnieć także o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się areną zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na wstępie należy podkreślić, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Przyczyną problemów bywa również samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, że te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]