Potrzebujesz szczegółowych informacji o pełnej ofercie wycieczek trekkingowych? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wycieczki w góry przybierają różne postaci. Od powolnych spacerów po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Aczkolwiek w zamian za nieraz gigantyczny trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – dobierz odpowiedni stopień trudności do swoich zdolności

Skala trudności jest zależna od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci klasyfikują 3 poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga dobrej kondycji i co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Najwyższy poziom to wycieczki dla osób z wysoką sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków biwakowania w czasie długiej wyprawy.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego typu aktywności bardzo cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, największym powodzeniem cieszą się Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach, graniczące z Azją Ural i Kaukaz oraz wschodnia część Karpat. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu mogą z kolei spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]