Małopolska może poszczycić się dużą różnorodnością geograficzną naturalną oraz pięknymi widokami. Duże wrażenie robią przede wszystkim góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – jednak nie tylko. Sporo z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najładniejsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są niezwykle zróżnicowane. Odszukamy tutaj zarówno takie szlaki rowerowe, jakie są kłopotliwe technicznie, jak oraz trasy fenomenalne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są nadzwyczaj malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę oraz podziwianie pejzaży.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, jaką niektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, lecz prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze panoramy są epokowe!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym najbardziej legendarnych i najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego atutem – oprócz pięknych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest świetna powierzchnia i mnogość atrakcji oraz dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo własny rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy zapewnia takie atrakcje jak poetyczne ruiny zamków oraz przyciągająca natura, lecz też przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.