Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja wielu turystów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niezatartych wrażeń niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Obieżyświatów przyciągają przede wszystkim możliwość ujrzenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, niesamowite widoki, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmienna pogoda sprawia, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi spore wyzwanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny wyróżniać się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez około 7 do 8 godzin każdego dnia.

O czym powinno się pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się również wyposażyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni też właściwa profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]