Co powinieneś wiedzieć o Dolomity trekking?

Entuzjaści czynnego wypoczynku na pewno znają na pamięć nieomal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju zlokalizowanych w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Bez wątpienia są one oszałamiające, lecz osoby, które często uprawiają ten typ sportu z czasem pragną przeżyć ponownie intensywne emocje płynące z wypraw po nieznanym zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z marszrut w polskich górach, skoro można zachwycać się zdumiewającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – wyznaczono w nich także proste trasy

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się sporą ilością turni, baszt skalnych oraz skalistych grani, które w ciągu dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich naszego kontynentu (o ile nie całego świata!), nie dziwi więc, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, niezwykle spadziste stoki i wiele urwisk, wyznaczono w nich też dużo łatwych tras krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby mające już doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Tofanów i Brenty – co warto podziwiać podczas trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu zapewne zachwyci wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych, które zostały wyposażone w liny asekuracyjne. Plan wycieczek tego rodzaju jest tak skonstruowany, aby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z reguł asekuracji oraz procedur poruszania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości turystów fizycznie bardzo trudna, jednak jej uczestnicy na pewno nie zapomną o niej przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także interesująco zimę, poruszając się po mało spadzistych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Tre Cime oraz wierzchołkiem Averau.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]