Chcesz zamówić mistyczny topaz? Wejdź na www.mystictopaz.pl.

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna szczycącego się dużym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że z pozoru może się wydać, iż to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem odpowiedniej technologii produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie wysokiej temperatury i pokrywany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego barwę?

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że kamień ma fioletowy kolor, błękitny z kolei jest efektem podgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze skutki daje obrabianie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed chwilą napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie używają go zatem do wyrobu wisiorków, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do wieczorowych strojów – świetnie prezentuje się również na co dzień. Istotna okazuje się również różnorodność barw, dzięki której łatwiej można wybrać ozdoby do konkretnej kreacji.