Jeśli potrzebujesz ametystów, zobacz tu.

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Chinach, Kanadzie, Urugwaju i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. w XXI wieku, znajdujemy go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst to kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własny pogląd.