Znajdź srebrne kolczyki.

Kupując kolczyki wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich formę, to jak się prezentują czy surowiec wykonania, ale też na zapięcie. Poniżej prezentujemy krótką listę najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje znaczną wygodę noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii w stylu art deco. Minusem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla pań, które nie postanowiły nie przebijać uszu. Dziś dość sporadycznie stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak klasyczny bigiel, lecz łatwiejszy w zapinaniu, przez wzgląd na odchylany zatrzask z tyłu. Na co dzień wykorzystuje się je przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w ciepłe dni, kiedy nie nakładamy czapeczek, ubrań z postawnym kołnierzem ani szali.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, zazwyczaj złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem używane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma nikłą szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie bez trudu znajdziemy wszędzie. Właśnie takie kolczyki panie nabywają najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niedużych kulek.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]